Robot Koszący Honda MIIMO HRM 70 LIVE – szczegółowy montaż, i pierwsze wrażenia z pracy



Tym razem na kanale Kobamix montuje robota koszącego marki Honda, model Miimo HRM 70 LIVE.

Na tym filmie przede wszystkim pokazuje jak poprowadzić przewód graniczny, skonfigurować maszynę do pracy, oraz jak wyglądają ustawienia samego robota, oraz aplikacja która nim steruje 🙂

Miimo 70 Live przeznaczone jest na powierzchnię 700m2 (u mnie ogarnia ok. 690m2)

👍🏻 FACEBOOK FANPAGE►
👀 GRUPA FACEBOOK ►
👍🏻INSTAGRAM ►

Kamera: Apple iPhone 11
Dźwięk: Sony ICD-UX533 + Aputure A.Lav
Sprzęt na filmie: Honda Miimo HRM 70 LIVE

więcej informacji o Robocie:
www.mojahonda.pl
www.miimo.pl

Visit Sources Channel

39 thoughts on “Robot Koszący Honda MIIMO HRM 70 LIVE – szczegółowy montaż, i pierwsze wrażenia z pracy”

  1. Witam,
    posiadam robota od jakiś 3 miesięcy. Jestem bardzo zadowolony z jego pracy i z zaoszczędzonego czasu. Mam większą( ok 11 arów) i bardziej skomplikowaną działkę ( podzielona na dwie oddzielne części). Raz na 3 tygodnie trzeba dokosic miejsca gdzie robot nie dojeżdża i tyle. Wcześniej co tydzień spędzałem jakieś 4 godziny na koszeniu traktorkiem ,musiałem składować ta trawę,serwisować i tankować traktorek a przede wszystkim tracić cenny czas. Trawa się ładnie zagęszcza, dzieci ani pies nie wnoszą nic do domu. U mnie robot inaczej działa i nie ma dwóch identycznych koszeń sieć trawa za każdym razem jest cięta pod innym kątem i nie ma rządnych śladów na trawniku od kół. Serdecznie polecam i gdyby ktoś miał pytania to chętnie na nie odpowiem.
    Pozdrawiam

  2. 13:41 Już kiedyś pisałem o tym komentarz. Pojemność baterii WYRAŻAMY w KWh [kilowatogodzinach lub Wh – watogodziny] Co mi z informacji, że ma 2,5 Ah jak nie wiem jakie ma napięcie znamionowe akumulator. V * Ah = Wh. np. 24V * 2,5 Ah = 60 watogodzin [WH]. Idąc dalej tym śladem wiem, że podłączając odbiornik do takiego aku wiem że przez godzinę mogę pobierać moc 60W.

  3. Sam mam robota i ogólnie same zalety. Wada jest jedna rozkładanie i zwijanie przewodu. Ta czynność trwa bardzo długo. Robot powinien mieć takie słupki na krawędziach i powinien sam kumać gdzie ma jeździć bez przewodu. Rozkładanie u mnie zajęło 6h zwijanie 2h. Kolejne generacje tych robotów będą inteligentniejsze.

  4. Ciekawy ma ten algorytm koszenia, linia po linijce… Inne tak trochę chaotycznie jeżdżą jak odkurzacze autonomiczne. W przyszłym roku myślę kupić automatyczną kosiarkę – tyle że mam dużo większą powierzchnię do koszenia.

  5. Witam może i fajne urządzenie jednak zastanawia mnie jak zrobic w przypadku kiedy przez środek działki przebiega dojazd z kostki brukowej ? Czy jest jakiś sposób żeby kosiarka przejeżdżała sama na drugą stronę czy trzeba dwie stacje dokujące i samemu ją przenosić?

  6. To maszyna dla śmierdzącego lenia, wszystko po to aby błyszczeć przed sąsiadem. Dzięki za omówienie sprzętu ale praca w ogrodzie to coś czego nie oddam bez walki

  7. Witam bardzo mi się podobają twoje filmy. Może zrobił byś odcinek o kosiarkach typowo na pustostany gdzie są kamienie i gałęzie…. Maszyny do zadań specjalnych…

  8. Do małego ogrodu jest to pewnie i fajna sprawa, wstajesz rano i ogródek skoszony. Przetestuj ją w różnych ekstremalnych warunkach, bo raczej nie wyobrażam sobie, aby ciągle patrzeć na pogodę, czy będzie deszcz, rosa, etc., jak już tu ktoś wspomniał w komentarzach, aby nie kosić mokrej trawy i zmieniać ciągle harmonogram koszenia. Jak przyjdzie deszczowy tydzień, to wtedy co, wjeżdżamy spalinową, bo taki robot już sobie raczej nie poradzi z przerośniętą trawą do kostek ?
    Pozdrawiam

  9. Nie jest to urządzenie bezobsługowe i bezproblemowe! Na początku wymaga doglądania, obserwacji i poprawek. Powodzenie i zadowolenie z kosiarki automatycznej wymaga czasu i trochę cierpliwości. Finalnie jednak oszczędność czasu jest bardzo duża.

    Podpowiedzi po kilku sezonach z robotem w moim ogrodzie:

    1. Polecam raz w tygodniu zajrzeć od spodu, usunąć przyklejoną trawę i sprawdzić noże;

    2. Nie pozwalać na koszenie kiedy trawa jest mokra (w nocy, nad ranem, w trakcie i po deszczu);

    3. Regularnie wymieniać noże;

    4. Poprawki ułożenia przewodu wykonać natychmiast po zauważeniu jakiegoś problemu (czekanie skutkuje wykopaniem dziur w trawniku/ziemi);

    5. Stacja dokująca powinna być w cieniu. Podczas upałów może okazać się, że ładowanie akumulatora trwa 3x dłużej bo zabezpieczenie termiczne ogranicza prąd ładowania w celu obniżenia temperatury;

    6. W miejsca dosiewane (np. na wiosnę) nie wpuszczać robota (zniszczy młode siewki);

    7. Polecam wydłużyć interwały pomiędzy nawożeniami trawnika;

    8. Ilość filcu nie jest większa niż w przypadku tradycyjnego koszenia.

    #Kobamix

    Daj proszę znać jak po czasie wyglądają okolice stacji ładującej oraz obrzeża trawnika.

  10. Mam robota koszącego od ponad 3 lat. Kosi dzień w dzień i powiem, że jest to najlepszy wynalazek ludzkości.
    Jak by co filmik z moim robotem do obejrzenia na moim kanale.

  11. Jak robot koszący to tylko husqvarna wszędzie są serwisy i większości są serwisy a honda nie wszędzie ma serwisy a np u mnie stihl nie sprzedaję kosiarek automatycznych i tym bardziej nie serwisuję 🙂

  12. Witam jestem z okolic Wrocławia sąsiad ma podobną maszynę tylko husqvarne…I po 6mc.eksploatacji coś narzeka. Twierdzi że często trzeba ostrzyć nożyk lub zmieniać na naostrzony bo ukrywa trawę druga sprawa to problem z trawnikiem mówi że trawnik jest ujeżdżony i uklepany od częstego jeżdżenia robota i brzydko wygląda.
    Mówi że jak wykosi spalinówką to trawnik jest podniesiony czysty i kolor Zielenszy. To jego opinia ale nie zachwalał tego zbytnio….

  13. Mam robota od 2 lat .Co prawda innej firmy i Robomow rs 625 więc dużo większa maszyna ,sam montowałem i nie zamienił bym tego sprzętu na nic innego. Trawa wiecznie skoszona zagęszczona bez problemu z pokosem,,oszczędność czasu. Jednym słowem same plusy

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »